• cz

Počasí dnes:

1. 6. 2020

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Dnes je pondělí, 1. 6. 2020, 20:07:14

Znovuotevření mateřské školky Městečko

Mateřská škola bude opět otevřena od 25.5.2020

Informace o obnovení provozu školy a jejich podmínkách

Mateřská škola bude opět otevřena od 25.5.2020, ovšem za zpřísněných hygienických pravidel a epidemiologických opatření, kterými se naše MŠ řídí ( vzhledem k současné situaci, související s pandemií onemocnění „COVID – 19“.

Provozní doba je od 6,30 hod.  -  16,00 hodin.

Cesta do MŠ a z MŠ  = platí obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními.

1. zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky

2. dodržování odstupů 2 metry v souladu s krizovýmí  nebo mimořádnými opatřeními

( není nutné u doprovodu dítěte/ členů společné domácnosti )

Příchod k MŠ a pohyb před MŠ :

1. minimalizovat shromažďování osob před školou (dle situace organizování pohybu osob personálem MŠ )

2. dodržovat odstupy 2 metry

3. platí povinnost zakrytí nosu a úst pro všechny osoby nacházející se před budovou MŠ

Při prvním vstupu do MŠ  předloží zákonný zástupce dítěte podepsaná prohlášení, a to :

1. písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví

2. písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

( např.: zvýšená teplota, horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.)

Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše, nebude vstup dítěti do MŠ umožněn.

( Tato prohlášení jsou přílohou informací o obnovení provozu školy a jejich podmínkách.)

V prostorách MŠ --- hygienická a zdravotní opatření :

* Doprovázející osoba se v prostorách MŠ pohybuje vždy v roušce, a to pouze po nezbytně nut   nou dobu
  ( zejména předání a vyzvednutí dítěte ).

* Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 ( zvýšená teplota, horečka, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest) nesmí do školy vstoupit (platí to jak pro dítě, tak pro osobu, která dítě přivádí).

* Do MŠ je přijato dítě jen zcela zdravé !!! , tzn. bez jakýchkoliv příznaků respiračního onemocnění

* Každý den při příchodu  do MŠ bude dítěti změřena teplota.

* V případě, že se během dne u dítěte objeví známky respiračního onemocnění, bude rodič neprodleně kontaktován telefonem a vyzván k okamžitému vyzvednutí dítěte z MŠ (v co možná nejkratším čase).

* Je zakázáno přinášet z domova do MŠ hračky ( plyšáky, ….).

* Větší část dne bude organizována venku v areálu MŠ a školní zahradě.

* Děti a pedagogičtí pracovníci MŠ  roušky v prostorách školy nosit nemusí.

* Ve třídě je nezbytné častěji větrat (minimálně 1x za hodinu po dobu 5 minut).

* Dezinfekce povrchů nebo předmětů,které používá větší počet lidí, musí být prováděna několikrát denně

* Se zvýšenými nároky je prováděn i běžný denní úklid.

* Školní stravování bude probíhat v běžné podobě, je však nutné dodržovat zvýšenou měrou běžná hygienická pravidla.

* Během dne několikrát  vedeme děti k důslednému hygienickému mytí rukou ( správný postup).

Předávání a vyzvedávání dětí z MŠ:

Doprovázející osoba předá dítě pedagogickému pracovníkovi ve  vstupní chodbě. Pedagog dohlédne na přezutí a převlečení dítěte a na důkladné umytí rukou ( 20 – 30 sekund) vodou a mýdlem. Pak teprve může dítě vstoupit do třídy.

Vyzvedávání dětí – pokud budou děti v budově MŠ, tak rodič počká ve vstupní chodbě až mu pedagog dítě předá. Budou-li dětí pobývat venku, předání proběhne u vchodu na šk. zahradu nebo u vrátek MŠ ( budou-li děti na dvorku MŠ ).

Žádáme Vás, abyste tato pravidla respektovali a dodržovali. Tím tak budete chránit nejen své děti a sebe, ale také i nás pedagogické a provozní zaměstnance školy.  D ě k u j e m e .

Vytvořeno: 15. 5. 2020
Poslední aktualizace: 15. 5. 2020 14:29